Sírius - hlavní menu
Sírius - logo

Asistenční psi

Od roku 2003 se zabýváme rovněž výcvikem asistenčních psů pro zdravotně postižené.

Spolupracujeme s Občanským sdružením Pes pomůže, které pečuje o to, aby se ke každému zájemci dostal ten správný pes - pomocník.Velmi náročným úkolem je pak shánění prostředků na výcvik těchto psů. Díky činnosti sdružení dostávají zájemci své pejsky nejen úplně zadarmo, ale také v poměrně krátkém čase.Rodinní psi

Vedle psů asistenčních, určených pro vozíčkáře, nabízíme také výchovu a výcvik tzv. "rodinných psů".
Výcvik probíhá u nás, majitel je při předání psa řádně zaučen.
Je Váš pejsek tak trochu rozjívený? Už Vás bolí ruka z věčného trhání vodítkem? Nebo prostě jen máte mladého psa a málo času na jeho výchovu? Buďte tedy vítáni!Naším cílem je vychovávat psy, kteří budou Vám, Vaší rodině i Vašemu okolí příjemným společníkem.

Nabízíme nácvik základní poslušnosti, chůze na vodítku, přivolání, sedni, lehni, zůstaň, na přání zákazníka je také možný aport, nebo trénink agility.Nezabýváme se nápravou agresivních psů, pachovými pracemi, záchranářským a služebním výcvikem.


Jak to u nás chodí?

Nácvik základní poslušnosti trvá obvykle 2 měsíce, další dovednosti dle dohody.
Pes je ubytován na našem statku buď v bytě nebo v zateplené boudě ve stodole, má samozřejmě možnost hrát si s ostatními psy.
Krmíme kanadskými granulemi značky Anka. S majitelem sepíšeme smlouvu s jeho požadavky. Při předání pejska zpět je majitel prakticky proškolen, jak s pejskem získané dovednosti procvičovat. Vše je uvedeno v předávacím protokolu.
© 2021 Psí škola Sírius                  Statistika návštěvnosti